Logo

Wodorowe oczyszczanie – nowość w Dworze Elizy

Jeżeli Twoja skóra ostatnio zrobiła się szara, sucha, straciła swój blask i jędrność to odpowiedzią na te problemy jest zabieg, który składa się z kilka etapów.

Nowoczesny sprzęt, jakim dysponujemy w naszym Spa pozwala na wykonanie zaawansowanej wieloetapowej pielęgnacji.

Po zabiegu czuć natychmiastowe efekty, skóra jest dogłębnie oczyszczona, odżywiona i napięta.

Etap I – Oczyszczanie wodorowe

Jednym z najpopularniejszych zabiegów ostatnich kilku miesięcy jest Oczyszczanie Wodorowe.

Jest to zabieg intensywnie oczyszczający, całkowicie bezinwazyjny, a przez to bezbolesny. Cząsteczki wodoru zostają wprowadzone w głąb skóry za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem, gdzie następuje neutralizacja wolnych rodników. Wodór jest silnym antyoksydantem (przeciwutleniaczem) i ma wysoką skuteczność w usuwaniu wolnych rodników, co daje silne działanie przeciwzmarszczkowe i opóźnienie procesów starzenia.

Podczas zabiegu zostają usunięte zaskórniki i złuszczony martwy naskórek, a skóra jest wspaniale nawilżona, napięta i zregenerowana. Dedykowany dla cery suchej, szarej i zmęczonej, oraz pozbawionej blasku z oznakami starzenia.

Zabieg ten powinien stanowić wstęp do każdej terapii anti-aging.

Zalecany dla osób w każdym wieku, może być wykonywany przez cały rok

Etap IIInfuzja tlenowa

Kolejnym etapem pielęgnacji jest infuzja tlenowa, gdzie za pomocą cząsteczek czystego tlenu do głębszych warstw skóry zostają wtłoczone dobroczynne składniki aktywne. Dzięki skoncentrowanej dawce i wysokiemu ciśnieniu tlenu substancje czynne zawarte w kosmetykach, docierają głębiej niż w przypadku innych zabiegów. Kosmetyki są dobierane indywidualnie do potrzeb danej skóry.

Aktywny tlen ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, a także oczyszcza pory skóry i reguluje wydzielanie sebum. Przyśpieszona zostaje produkcja włókien kolagenu i elastyny, a skóra jest zabezpieczona przed nadmiernym powstawaniem wolnych rodników.

Efekt to natychmiastowe odświeżenie, nawilżenie i wygładzenie skóry.

 

Etap III – Zabieg H2Peel ( Naturalny biolifting )

Następnym etapem o który możemy rozszerzyć naszą pielęgnację jest wykorzystanie bipolarnej fali radiowej lub ultradźwięków

Pod wpływem działania fal zostaje uzyskany efekt termiczny, który powoduje skrócenie włókien kolagenowych i stymulacje tkanek. Zwiększa się poziom natlenienia tkanek, przyczyniając do pobudzenia procesów regeneracyjnych i uelastycznienia skóry. Po zabiegu zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu, a skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Następuje naturalny lifting i mikromasaż skóry.

Etap IV -Zimny masaż

Zakończeniem zabiegu jest chłodzący masaż z użyciem głowicy „zimny młotek”. Zabieg polega na schłodzeniu skóry po wcześniejszych zabiegach w celu złagodzenia niepożądanych objawów takich jak zaczerwienienie. Koi skórę i obkurcza naczynia krwionośne. Po zabiegu skóra jest wyciszona. Wydzielane zimno świetnie radzi sobie z usuwaniem worków pod oczami , oraz obrzęków na powiekach. Taki masaż przyśpiesza obieg krwi i limfy w skórze

Co to są wolne rodniki i jaki mają wpływ na skórę ?

Wolne rodniki (Reaktywne Formy Tlenu) są to cząsteczki, które naturalnie występują w naszym organizmie. Atomy tlenowe powinny posiadać parzystą liczbę elektronów, jednak czasami w trakcie przemiany tlenu w procesach mitochondrialnych dochodzi do zgubienia elektronu. Atom traci swoją pierwotną równowagę i jest wtedy niezwykle aktywny chemicznie. Dąży do natychmiastowego wyrównania niedoboru i przyłączenia elektronu innej cząsteczki, powodując tym samym jej uszkodzenie. Wolne rodniki to po prostu cząsteczki, które nie mają pary.

Jeśli równowaga między wolnymi rodnikami a antyoksydantami (przeciwutleniaczami) jest zachowana, nie mamy się czym martwić. Niestety nieprawidłowe nawyki żywieniowe lub przebywanie w zanieczyszczonym środowisku, palenie papierosów często prowadzą do sytuacji, kiedy w organizmie występuje nadmiar wolnych rodników.

Reaktywne formy tlenu (RFT) są jedną z przyczyn starzenia się skóry. Efektem ich nadmiaru na skórze jest zaburzenie gospodarki lipidowej oraz zwiększona podatność na występowanie nowotworów i szybszy procesy starzenia się skóry. Niszczą lipidy (tłuszcze) naskórka, uszkadzają jego naturalną barierę ochronną co może prowadzić do łuszczycy lub egzemy. Skóra staje się sucha i skłonna do podrażnień. Zostają uszkodzone włókna kolagenowe i elastynowe skóry właściwej, a to prowadzi do utraty elastyczności i powstania głębokich zmarszczek. Nadmiar wolnych rodników utrudnia regenerację uszkodzeń i tym samym proces starzenia skóry zachodzi znaczniej szybciej